Jednostki SM
Wszystko o nas
Nasze działania
Dla mieszkańców
Baza osób zaginionych
|
|
wtorek, 02 marca 2010 01:00 |
|
Jesteśmy przerażeni tym, co widzimy - komentuje Joanna Wojtach ze straży miejskiej. Za niesprzątnięcie po czworonogu grozi mandat do 500 zł.
Straż miejska otrzymuje wiele sygnałów od mieszkańców, które przekazuje zarządcom nieruchomości. A jest o co toczyć bój, śnieg stopniał i odsłonił wiele nieczystości. - Mamy wiele sygnałów od mieszkańców, ale nie musimy na nie czekać, bo brud widać na każdym kroku – przyznaje Joanna Wojtach ze straży miejskiej. – Jesteśmy przerażeni tym, co można spotkać na ulicach i trawnikach. Decyzją komendanta straży miejskiej uprzątnięcie tych nieczystości to w tej chwili sprawa priorytetowa.
Po pierwsze strażnicy kontaktują się z zarządcami nieruchomości: spółdzielniami mieszkaniowymi, wspólnotami i przypominają o obowiązku usuwania nieczystości. - Dyscyplinujemy również właścicieli i opiekunów czworonogów - mówi Joanna Wojtach. – Za niesprzątnięcie nieczystości po psie grozi mandat nawet do 500 zł. Teraz nie będzie taryfy ulgowej.
W mieście znajduje się kilkadziesiąt pojemników na psie odchody. Są przy nich woreczki do zebrania psiej kupy. Nieczystości można także wrzucać do zwykłych śmietników ustawionych w całym mieście.
Źródło: " Moje Miasto Szczecin" z dn.02.03.2010r.
|
|
Numery alarmowe służb miejskich i instytucji
112 - numer alarmowy UE
19656 - straż miejska
984 - pogotowie rzeczne
985 - ratownictwo górskie
986 - straż miejska
991 - pogotowie elektrowni
992 - pogotowie gazowni
993 - pogotowie ciepłowni
994 - pogotowie wodociągów
997 - policja
998 - straż pożarna
999 - pogotowie ratunkowe
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości
|