Działania Strażników Osiedlowych

Bałagan przy pojemnikach na odzież posprzątany po interwencji strażników miejskichBałagan przy pojemnikach na odzież posprzątany po interwencji strażników miejskich

Pojemniki na odzież używaną mają służyć tym, którzy takiej materialnej pomocy oczekują. Idea bardzo chwalebna i potrzebna. Problem w tym ,że bardzo często takie pojemniki są dewastowane przez osoby, którzy nie szanują ani tej idei, ani potrzeb innych ludzi.

 Wyrzucone stosy odzieży, zdewastowane pojemniki, często oszpecone bohomazami z powyrywanymi drzwiczkami to częsty obrazek w naszym mieście. Prawie codziennie zgłoszenia o takim stanie rzeczy wpływają do szczecińskiej straży miejskiej od mieszkańców, których taki widok razi i przeszkadza.

Tak było i w czwartkowy poranek. Do dyżurnych SM-DTM wpłynęło zgłoszenie od prawdopodobnie klienta sklepu sieciowego na ulicy Ofiar Oświęcimia, przy którym stoją pojemniki na odzież używaną. Zalane deszczem stosy ubrań leżały porozrzucane wokół kontenera. Ewidentny znak bezmyślności i wandalizmu. Zgłoszenie natychmiast zostało przekazane do koordynatora firmy Eco Textil zarządzającej pojemnikami w naszym mieście. Niestety w poniedziałek bałagan jeszcze nie został posprzątany , stanem tym zainteresowały się media ( dzisiejsze wydanie „Kuriera szczecińskiego” i artykuł „Darowane i zmarnowane”.

Mimo iż, współpraca z „Fundacją Eco Textil Od Was Dla Was” układa się dobrze ,bo  zgłoszenia o potrzebie uporządkowania konkretnego miejsca wskazanego przez straż miejską koordynatorowi wykonywane są bez zbędnej zwłoki, ilość takich zgłoszeń czasami wymaga dłuższego czasu do realizacji. Bałagan został uprzątnięty zgodnie z obietnica, ponadto koordynator zapowiedział, iż dodatkowo odmaluje pomalowane sprejem pojemniki w przyszłym tygodniu.