Działania Strażników Osiedlowych

Łabędź wędrował między samochodami. Interweniowali strażnicy miejscyŁabędź wędrował między samochodami. Interweniowali strażnicy miejscy

Takiego pasażera w radiowozie strażnicy miejscy jeszcze nie mieli…Wszystko za sprawą zgłoszenia od mieszkańca , które wpłynęło do dyżurnych parę minut po godzinie 10.00.

 

Osoba, która zadzwoniła pod numer alarmowy 986 zgłosiła, że na ulicy Owocowej między samochodami po jezdni spaceruje sobie łabędź, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Strażnicy miejscy natychmiast udali się na miejsce i rzeczywiście wzdłuż ulicy wędrował sobie okazały łabędź. Zapewne poczuł przedsmak nadchodzącej wiosny i postanowił wybrać się „do miasta” na spacer. Strażnicy niestety nie wykazali zrozumienia dla tego królewskiego ptaka i zmuszeni byli przerwać mu tą wędrówkę po przydworcowej jezdni. Łabędź okazał się bardzo zdyscyplinowany: nie był agresywny, nie stawiał oporu, grzecznie zajął miejsce w przedziale pasażerskim 2 klasy w radiowozie Straży Miejskiej. Wezwany na miejsce zdarzenia łowczy miejski ocenił stan ptaka jako dobry, niewymagający interwencji weterynaryjnej i razem ze strażnikami przewieźli ptaka na kanał Zieliny przy ulicy Heyki. Tam został zwrócony naturze i oczekującej na powrót partnera pięknej łabędzicy.