OSIEDLA

Działania Strażników OsiedlowychDziałania Strażników Osiedlowych

beznazwy.png
Strażnicy miejscy i zabłąkany cudzoziemiec
2018-07-06
Ta interwencja strażników miejskich w czwartkową noc nie należała do najłatwiejszych. Niepełnosprawny cudzoziemiec od 1 lipca błąkał się po naszym mieście… W dniu 4 lipca patrolując w nocy miasto dwoje strażników miejskich otrzymało o godzinie 02.20 zgłoszenie od dyżurnego Straży Miejskiej dotyczące mężczyzny, który potrzebuje pomocy. Informacja była bardzo ogólna, dyżurny nie był w stanie określić, jakiej pomocy ów mężczyzna potrzebuje. Wskazane było jedynie miejsce, ulica Wielka Odrzańska, w którym to oczekuje na pomoc młody cudzoziemiec. Po przybyciu na miejsce strażnicy zastali dwóch mężczyzn, z których jeden okazał się być barmanem w jednym z lokali na Podzamczu, drugi natomiast to rzeczony cudzoziemiec, który okazał funkcjonariuszom identyfikator ze zdjęciem, danymi osobowymi w języku niemieckim, adresem w Berlinie oraz numerem telefonu do opiekuna. Okazało się bowiem, iż posiadacz tej karty jest osobą niepełnosprawną, legitymującą się stosownym dokumentem na tą okoliczność: Schwerbehindertenausweis -The holder of this card is severely disabled. Z mężczyzną strażnicy nie mogli nawiązać kontaktu werbalnego, ale rozumiał i wykonywał polecenia strażników. Wsiadł do radiowozu a funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sposobu pomocy tej osobie .Niespełna trzydziestolatek nie posiadał przy sobie innych dokumentów, oprócz karty inwalidzkiej oraz bilet relacji Berlin-Szczecin z dnia 1 lipca ! Oznaczało to, iż w Szczecinie przebywał od kilku dni, ale nie uzyskano informacji, jakoby był osobą poszukiwaną. Jeden ze strażników zadzwonił pod jeden z numerów widniejących na legitymacji. Odebrała kobieta bardzo słabo mówiąca po angielsku i bardzo zdziwiona ,iż jej podopieczny przebywa w Szczecinie. Następnie poprosiła o odesłanie go porannym pociągiem do Berlina. Strażnicy zawieźli cudzoziemca na dworzec PKP i po konsultacji z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei ustalono ,że pracownicy Ochrony Dworca umieszczą go w pociągu do Berlina odjeżdżającym o 6.05 a do tej pory będzie przebywał pod opieką sokistów i ochrony dworca. Strażnik miejski raz jeszcze zadzwonił do niefrasobliwej opiekunki, podał godzinę przyjazdu pociągu z jej podopiecznym i prosił o odebranie go z dworca. Kobieta bardzo dziękowała za pomoc. Miejmy nadzieję ,że teraz dołoży większej staranności w zajmowaniu się swoim podopiecznym.
warchlak 3.JPG
Strażnicy miejscy ratują warchlaka uwięzionego w studzience
2018-04-26
Wszystkie zwierzęta potrzebują pomocy w chwili zagrożenia ich życia i zdrowia, nawet takie, które często uprzykrzają życie mieszkańcom miasta. Chodzi o dziki…W momencie, kiedy mały dzik znalazł się w opałach, na ratunek ruszają miejscy strażnicy.
śmietnik.jpg
Płonący parawan śmietnikowy
2018-03-20
Podczas patrolowania rejonu dwóch strażników miejskich z Oddziału Prawobrzeże zauważyło palące się śmieci w parawanie śmietnikowym przy ulicy Gryfińskiej.
rower 2.JPG
Strażnicy miejscy odnaleźli porzucony rower miejski
2018-03-16
Sezon na rower miejski dopiero zainaugurowany, pierwsze rowery porzucone...
1.jpg
Strażnicy miejscy znaleźli sprawcę podrzucenia odpadów samochodowych
2018-02-21
Strażnicy osiedlowi w piątkowe południe jechali na kontrolę legalności handlu na Pomorzanach. Gdy byli już w drodze na ulicę Włościańską
opieka.jpg
Nie o taką opiekę chodziło
2018-02-21
Słoneczne wtorkowe południe, wymarzony czas na spacery. Po warunkiem, że uczestnicy tego spaceru są zdolni do takiego relaksu, zwłaszcza gdy pod opieką mają małe dziecko.
3.jpg
Wypalanie i spożywanie za jednym zamachem.
2018-02-20
Wtorkowe południe. Patrol Straży Miejskiej w okolicach dawnego basenu Gontynka zauważył unoszący się z zarastających kąpielisko krzaków ciemny dym. Według relacji strażników miał on zapach charakterystyczny dla palenia tworzyw sztucznych. Dwaj funkcjonariusze udali się w kierunku snującego się zadymienia, gęstniejącego z minuty na minutę i zaroślach zobaczył ognisko. Przy ognisku znajdowała się para: kobieta i mężczyzna, którzy opalali w rozpalonym ognisku osłonki na kablach. Te zabiegi miały służyć pozyskaniu miedzi znajdującej się wewnątrz kabli na sprzedaż w skupie złomu. Na dodatek sprawca i sprawczyni nielegalnego” termicznego przekształcania odpadów” raczyli się alkoholem w miejscu objętym zakazem. Strażnicy nałożyli sprawiedliwie po dwa mandaty na głowę za oba popełnione czyny, w sumie 4 mandaty karne.
odblaski.jpg
Życzenia z odblaskami dla Babć i Dziadków
2018-01-30
Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka Miasto Szczecin sprezentowało seniorom opaski odblaskowe, które zwiększą ich bezpieczeństwo na ulicach. Pracownicy Urzędu Miasta w towarzystwie policjantów i funkcjonariuszy Straży Miejskiej w poniedziałkowy poranek 22 stycznia, w godz. 7.00 – 8.00 złożyli życzenia babciom i dziadkom spotkanym w rejonie ronda Ułanów Podolskich w Zdrojach. Seniorzy otrzymali również odblaskowe opaski oraz torby z elementami odblaskowymi. Wszystko po to, aby zwiększyć ich widoczność po zmroku i bezpieczeństwo na ulicach.
2.jpg
Strażnicy czasem jak medycy. Na pomoc starszej pani
2017-10-30
Jak ważne są umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przekonała się para strażników z Oddziału Prawobrzeże .
image003.jpg
Strażnicy miejscy ujęli sprawcę pobicia
2017-09-25
Nie tylko blokady na koła i śmieci absorbują strażników, czasami muszą interweniować wobec …niegrzecznych obywateli naszego miasta.