AKTUALNOŚCI

Od 12 lipca zamknięta Ulica Zalewskiego.Kierowcy nagminnie ignorują zakaz ruchuOd 12 lipca zamknięta Ulica Zalewskiego.Kierowcy nagminnie ignorują zakaz ruchu

Już ponad tydzień temu służby prasowe UM Szczecin podały informację w formie komunikatów o nowej organizacji ruchu na części ulicy Zalewskiego w związku z budową węzła Łękno.Niestety, wczorajszy dzień to istny armagedon z udziałem kierowców, którzy na siłę forsowali przejazd ulicą Zalewskiego. Pokaz siły i niewybredne epitety pod adresem strażników miejskich, którzy kontrolowali w dniu wczorajszym zamknięty dla ruchu ( nie dla wszystkich jak się okazało) odcinek drogi, tak wyglądało to wczoraj !

 Straż Miejska informuje raz jeszcze kierowców:

W związku z pracami przy przebudowie skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Zaleskiego, od poniedziałku 12 lipca zamknięta dla ruchu została ul. Zaleskiego – od al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego.

W ciągu al. Wojska Polskiego wprowadzony został bypass. Na odcinku od wjazdu do stacji paliw do istniejącego tymczasowego przejazdu przez torowisko przy Skwerze im. T. Badetki, ruch kołowy został skierowany na jezdnię południową i odbywa się dwukierunkowo. Prędkość została ograniczona do 40 km/h. Przeciwne kierunki ruchu zostały wydzielone oznakowaniem poziomym. Na wysokości ulicy Zaleskiego  wyznaczono tymczasowe przejście dla pieszych.

W związku z zamknięciem skrzyżowania ulic al. Wojska Polskiego i Zaleskiego wprowadzono tymczasowe objazdy. Objazd do ul. Słowackiego został wyznaczony ulicami: Piotra Skargi i Wyspiańskiego. Objazd do al. Wojska Polskiego odbywać się będzie ul. Papieża Pawła II i ul. Arkońską. Organizacja ruchu pieszych w ciągu al. Wojska Polskiego pozostaje bez zmian.