AKTUALNOŚCI

Powrót do szkół- strażnicy czuwają nad bezpieczeństwem uczniówPowrót do szkół- strażnicy czuwają nad bezpieczeństwem uczniów

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany ( najbardziej przez Rodziców)  moment powrotu uczniów do szkół i nauki. Jedni nie mogli się już doczekać spotkań z kolegami i koleżankami, ulubionymi nauczycielami, inni wyrażają umiarkowany entuzjazm z tego powodu.

Fakt jest faktem , w dniu dzisiejszym zadźwięczały dzwonki w szkołach w całej Polsce, w podstawówkach , liceach, technikach. Do szkół ruszyli także strażnicy miejscy, ale nie po to by zasiąść w szkolnych ławkach. Cały najbliższy tydzień będzie można spotkać patrole ze straży miejskiej, które będą kontrolowały okolice placówek oświatowych w ramach akcji” Bezpieczna droga do szkoły”. Strażnicy zwracają uwagę na to, jak zachowują się opiekunowie przywożący swoje pociechy do szkoły, z uwzględnieniem prawidłowego parkowania, postoju i innych zasad z zakresu ruchu drogowego. Kontrolowane będą przejścia dla pieszych w trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców miasta.  Wszystko po to, aby utrwalić w uczniach zasady prawidłowego poruszania się w mieście , które podczas wakacyjnego odpoczynku  mogły nieco wylecieć z ich głów. Strażniczki z Referatu Profilaktyki będą o tym wszystkim przypominać  także na spotkaniach bezpośrednio w placówkach oświatowych, bo od wielu lat dla strażniczek szkolnych wrzesień to miesiąc intensywnych działań zarówno wokół szkół jak i w samych placówkach. Odbywa się to dwuetapowo: po pierwsze kontrolowane są tereny przyległe do szkół i przedszkoli ze szczególnym uwzględnieniem  sposobu przechodzenia przez jezdnię, a po drugie strażnicy miejscy edukują uczniów z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas przeprowadzania prelekcji w klasach i spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta.