AKTUALNOŚCI

Strażnicy miejscy kontrolują zamarznięte akwenyStrażnicy miejscy kontrolują zamarznięte akweny

Przed nami odwilż. Po kilku mroźnych dniach z ujemnymi temperaturami  kolejne zapowiadane są z wysokimi, jak na tą porę roku. Skute ciągle lodem akweny przy topnieniu  mogą być bardzo niebezpieczne, dlatego strażnicy miejscy prowadzą kontrole takich miejsc.

Z myślą o bezpieczeństwie osób korzystających z zamarzniętych akwenów, kontrolowali wczoraj zbiorniki wodne na terenie miasta. Napotkane w ich rejonach osoby informowane były o tym, jak niebezpieczne i tragiczne w skutkach może okazać się wchodzenie na zamarzniętą taflę .Pokryte lodem zbiorniki mogą okazać się śmiertelnym niebezpieczeństwem, bo dodatnie temperatury wpływają na roztapianie się coraz cieńszej warstwy pokrywy lodowej .Niestety takie akweny są chętnie odwiedzane przez wędkarzy, a także dzieci i młodzież. Wchodzenie na tafle jest bardzo ryzykowne ,dlatego z myślą o takich osobach, które decydują się korzystać z zamarzniętych zbiorników wodnych prowadzone będą w dalszym ciągu kontrole.

Mundurowi proszą o rozwagę i odpowiedzialność w tej kwestii, apelują także do osób dokonujących amatorskiego połowo ryb oraz rodziców dzieci, które korzystają z takich miejsc traktując je, jako lodowisko.