AKTUALNOŚCI

Strażnik miejski znalazł pomoc dla osoby bezdomnejStrażnik miejski znalazł pomoc dla osoby bezdomnej

To miało być kolejne zgłoszenie dotyczące osoby bezdomnej, jakich wiele w ostatnim czasie wpływa do dyżurnego Straży Miejskiej. Dzwoniąca do operatora SM mieszkanka Szczecina poinformowała o niepełnosprawnym mężczyźnie, który od kilku godzin siedzi w jednym miejscu i nie może się poruszać.

 

Zgłoszenie to pochodziło z okolicy al. Piastów-ul. Ks. P. Ściegiennego. W związku z podejrzeniem zagrożenia życia i zdrowia strażnicy natychmiast udali się we wskazane miejsce. Okazało się, że faktycznie przebywa tam bezdomny ( jak się później okazało) starszy człowiek, który miał poważne problemy z poruszaniem się z powodu…złamania się kuli ortopedycznej. Bez tego wspomagania praktycznie nie mógł się samodzielnie poruszać. Niczego innego nie potrzebował, prosił tylko  o pomoc w naprawieniu kuli. Był całkowicie trzeźwy, kontaktowy i jak na osobę bez stałego miejsca zamieszkania , czysto i schludnie ubrany. Ot niefart, wysłużona kula się po prostu złamała. Jeden z przybyłych strażników próbował najpierw sam nareperować uszkodzoną kulę, w tym celu udał do pobliskiej pizzerii po jakieś „ narzędzia naprawcze” Klej, kawałek kija od szczotki jednak nie załatwiły sprawy. Kula nie była stabilna a przez to niebezpieczna przy podpieraniu się nią. Dalsze kroki zatem strażnik skierował do znajdującego się przy ul. Ściegiennego sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym „Spondylus”. Opowiedział obsłudze sklepu jaki ma problem i chciał sam zakupić potrzebną kulę dla starszego pana. Jedna z pracownic tego sklepu wręczyła strażnikowi potrzebny sprzęt rehabilitacyjny i nie chciała za to zapłaty. Jakaż była radość mężczyzny, który mógł wreszcie wsparty o nową kulę poruszać się ! Przez kolejne dni strażnik patrolując m.in. rejon pl. Kościuki, al. Piastów dwa razy spotkał tego mężczyznę, poruszającego się o tej kuli. Twierdził, że jest bardzo zadowolony z otrzymanej pomocy.

Wielkie wyrazy uznania dla obsługi sklepu rehabilitacyjnego za okazane współczucie osobie bezdomnej i bezinteresowne przekazanie potrzebnej kuli inwalidzkiej.  Lokowanie produktu-zamierzone, warto wymienić nazwę firmy, w której pracują ludzie nieobojętni na los innych.