AKTUALNOŚCI

Uwaga kierowcy ! To jest miejsce dla autobusów !Uwaga kierowcy ! To jest miejsce dla autobusów !

Od 8 stycznia na ulicy Starkiewicza zostało wyznaczone miejsce na autobus linii 806.To komunikacja zastępcza. Linia 806 została uruchomiona z powodu zmian na trasie tramwajowej „szóstki”.

Mimo, iż jest to miejsce w okolicach szpitala Pomorzany i zawsze kierowcy narzekali na deficyt miejsc do parkowania w tym miejscu należy pamiętać o tym miejscu jako wyłączonym z możliwości parkowania. W tej chwili jest to przystanek autobusowy, żółte linie na jezdni, tzw."zygzak" wskazuje,że nie wolno pozostawić pojazdów w tym miejscu. Straż miejska na początku pilnie obserwowała poczynania kierowców, informując ich o nowej organizacji ruchu. Niestety nie wszyscy kierujący respektują obowiązujące w tym miejscu znaki. Drugi tydzień trwają zatem kontrole, które niejednokrotnie kończą się założeniem blokad na koła zaparkowanych w tym miejscu pojazdów.

Straż miejska przypomina: Znak P-17 "linia przystankowa" wyznacza na jezdni miejsce przystanku pojazdów określonych w § 51 i oznacza, że zakaz zatrzymywania się innych pojazdów na przystanku obowiązuje na całej długości linii.