AKTUALNOŚCI

Zapomniał, gdzie zaparkował samochód. Pomogli strażnicy miejscyZapomniał, gdzie zaparkował samochód. Pomogli strażnicy miejscy

Interwencje z zakresu ruchu drogowego to ( niestety) codzienność w pracy szczecińskich strażników miejskich. Ta interwencja jednak była zaskakująca. Powodem jej podjęcia był bowiem nie źle zaparkowany samochód, ale jego…brak !

 Strażnicy podjechali na stację paliw, aby zatankować radiowóz. Nagle podszedł do nich bardzo zdenerwowany starszy pan prosząc funkcjonariuszy o pomoc w odnalezieniu samochodu. Mężczyzna zrelacjonował strażnikom okoliczności, w jakich pozostawił swój pojazd. Okazało się, że przybył do sądu załatwić jakąś sprawę i gdzieś pozostawił swoje auto. Zaznaczył, że najprawdopodobniej na kopercie dla osób niepełnosprawnych. Strażniczka od razu zapytała, czy kierowca posiada stosowny dokument na zajmowanie takich miejsc, dedykowanych osobom niepełnosprawnym . Starszy pan stwierdził, że ma legitymację i nawet wyłożył ją na podszybiu. Sęk w tym, że nie pamięta gdzie zaparkował. Mężczyzna był bardzo rozemocjonowany i twierdził, że wszystkiemu winny jest stres związany z „wizytą” w sądowym budynku. Twierdził ,że najprawdopodobniej auto zaparkował na ulicy Potulickiej? Naruszewicza a może obok? Strażnicy w pierwszej kolejności połączyli się z operatorem 986 ,aby sprawdzić czy przypadkiem samochód nie został odholowany przez inną założę SM. Na szczęście dla kierowcy tak się nie stało. Strażnicy poprosili starszego pana, aby pozostał na ulicy Kopernika a sami udali się na poszukiwanie auta nie znając początkowo nawet jego marki, bo zdenerwowany mężczyzna nie był w stanie jej podać. Na szczęście pamiętał za to (sic!) numery rejestracyjne, więc po sprawdzeniu w bazie udało się ustalić markę. Strażnicy penetrując ościenne ulice wokół sądu przekonali się po raz kolejny, że najciemniej jest pod latarnią. Samochód stał dokładnie naprzeciwko budynku sądu przy ulicy  Kaszubskiej i nie na kopercie, ale obok. Wrócili na stację paliw z radosną wiadomością, że samochód stoi całkiem niedaleko. Cały, nieuszkodzony i zaparkowany zgodnie z przepisami. Radość starszego pana: bezcenna. Co to stres potrafi zrobić z człowiekiem !