Strona główna

AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI

Odblaski dla najmłodszych
2008-11-04
Straż Miejska zakupiła odblaski dla dzieci, które będą rozdawane najmłodszym uczniom szkół podstawowych podczas prelekcji na temat "Bezpieczna droga do szkoły".
Straż Miejska w akcji "Znicz" 2008
2008-10-31
Od 30 października rozpoczęła się akcja "Znicz". Jak co roku przed Świętem Zmarłych okolice szczecińskich nekropolii i drogi dojazdowe do nich, będą pod szczególną uwagą służb mundurowych: Policji, Straży Miejskiej, Żandarmerii, Straży Granicznej.
Cała Polska czyta dzieciom
2008-10-31
Czytają dzieciom również strażnicy szkolni. W dniu dzisiejszym takie czytanie odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 54, w "Maciusiu". Aktywnie w akcję promującą czytelnictwo włączyli się funkcjonariusze służb mundurowych, którzy zachęcali najmłodszych do takiej formy spędzania wolnego czasu.
Bezpieczna droga do szkoły
2008-10-30
Po raz kolejny strażnicy szkolni prowadzą prelekcje na temat "Bezpiecznej drogi do szkoły". W miesiącach wrzesień - październik odbyło się ponad 50 spotkań, w których uczestniczyło prawie 1800 najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Nauka poprzez zabawę to taka forma edukacji, w której chętnie i aktywnie uczestniczą nasi milusińscy.
Podium dla strażników
2008-10-22
W dniach od 18 do 19 października na boisku Zespołu Szkół przy ul. Kusocińskiego odbył się Turniej Piłkarski o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla Turzyn z udziałem drużyn osiedlowych szkolnych i służb mundurowych (Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne).
Nasi górą!
2008-10-06
W sobotę, 4 października w ćwierćmaratonie ulicznym, który odbył się w Policach, funkcjonariusz Straży Miejskiej, Józef Zabielski zajął w swojej kategorii wiekowej (30-39 lat) pierwsze miejsce! Brawo! Zwycięzcy serdecznie gratulujemy.
Potrącona sarna i dzik w bagażniku
2008-09-26
W dniu wczorajszym, około godziny 13.00, jadąc na interwencję do Wielgowa ulicą T. Żuka patrol straży miejskiej został zatrzymany przez kilkoro ludzi. Początkowo strażnicy myśleli, że zostali wezwani do wypadku rowerzysty leżącego na poboczu drogi. Okazało się jednak, że poszkodowana jest... sarna.
Nowe kombinezony dla strażników na skuterach
2008-09-22
Dzisiaj nowe kombinezony przekazał Prezydent Piotr Krzystek szczecińskim policjantom i strażnikom miejskim. To nowy rodzaj uniformu, o lepszych parametrach przepuszczalności powietrza, tzw. " oddychające", ocieplane i bardzo wygodne w użyciu.
Leki bez recepty... i porzucony samochód
2008-09-18
Godzina 10.30: dyżurny z Oddziału Prawobrzeże SM odebrał telefoniczną informację o wyrzuconych w lesie lekach. Kilka minut później we wskazane przez zgłaszającego miejsce udał się patrol strażników.
Obchody Dnia Strażnika Miejskiego
2008-09-16
Uroczysta msza święta i awanse dla 36 strażników to główne punkty obchodów 17. rocznicy powstania Straży Miejskiej w Szczecinie i okazja do prezentacji "najmłodszej" ze służb.