Strona główna

AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI

Zdradziły go zeszyty dzieci...
2009-04-04
Szczytem bezmyślności można nazwać to, co zrobił pewien mieszkaniec Szczecina. Nie dość, że wyrzucił śmieci blisko swojej posesji (a zamieszkuje na ul. Przestrzennej), to wśród wyrzuconych odpadków strażnicy miejscy (po dokładnej penetracji znaleziska, co zresztą stało się już rutynową czynnością strażników) znaleźli dzisiaj mnóstwo podpisanych zeszytów szkolnych.
Sprawca pobicia ujęty przez strażników miejskich
2009-04-01
Wczoraj, tj. 31.03 br. około godziny 19.45 do patrolu Straży Miejskiej z Oddziału Śródmieście (a był to patrol damsko-męski) kontrolującego rejon Śródmieścia w obrębie ulic Wyszyńskiego, al. Wyzwolenia, Starego Miasta, Kolumba i przyległych ulic podszedł przechodzień, który poinformował, że przy pawilonach handlowych na ulicy Wyszyńskiego wysokości nr 52 dwóch mężczyzn bije i kopie leżącego człowieka.
Informacja dla mieszkańcow - Ingres
2009-03-31
W związku z uroczystością Ingresu Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi uprzejmie prosimy o nieparkowanie na jezdni i chodniku na całej długości ulic: Farna, pl. Orła Białego, Grodzka, Sołtysia, Mariacka, Staromłyńska w dniu 04.04.2009 r. w godzinach 6:00 – 16:00.
Wycięli drzewa
2009-03-23
I znów strażnicy miejscy (z Oddziału "Prawobrzeże" tym razem) namierzyli miejsce nielegalnej wycinki drzew.
Podpalacz z Warcisława
2009-03-12
Dwukrotnie podpalano dziś trawy przy ul. Ks. Warcisława I w Szczecinie. Przy drugim pożarze zatrzymano mężczyznę, który być może wzniecał ogień.
Bomba ekologiczna
2009-03-12
Bombę ekologiczną odkryli miejscy strażnicy z oddziału Północ. Na jednej ze skarp w rejonie ul. Grzymińskiej i Żelaznej natrafili na ok. 500 kg odpadów niebezpiecznych. O porzuconych odpadach powiadomił ich emailem jeden z okolicznych mieszkańców.
Kolejne dzikie wysypisko i strażnicy na tropie...
2009-03-10
Kilka dni temu strażnicy miejscy z Referatu Wodnego, którzy w okresie jesienno-zimowym pełnią służbę patrolową na lądzie i zajmują się głównie interwencjami na terenach przyległych do szczecińskich akwenów (J. Dąbskie, Regalica, Międzyodrze, Dziewoklicz) po raz kolejny dotarli do sprawcy dzikiego wysypiska.
Nielegalna wycinka
2009-03-05
W dniu dzisiejszym, tj. 05 marca około godziny 10 strażnicy miejscy z Oddziału "Północ" otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Szczecina, iż na ulicy Stołczyńskiej trwa - nielegalna najprawdopodobniej - wycinka drzew.
Oszust podszywa się pod strażnika miejskiego
2009-03-04
Od ubiegłego tygodnia do Straży Miejskiej w Szczecinie docierają sygnały o strażniku miejskim - przebierańcu, który legitymuje osoby i próbuje wyłudzić od nich pieniądze. Od jednej z kobiet próbował "wyegzekwować" 100 zł z tytułu przejścia na czerwonym świetle. Takie incydenty miały miejsce w rejonie os. Kaliny.
Nieznajomość prawa szkodzi...
2009-03-02
Nie wszystkie odpady można oddawać w "Punktach zbiórki odpadów problemowych" (a jest ich w Szczecinie pięć - na ul. Duńskiej, Dworskiej, Firlika, Gdańskiej i Helskiej).