Piszą o nas

Kłopot dla uczciwych kierowców. Patent na parkingKłopot dla uczciwych kierowców. Patent na parking

„Wiadomość dla policji, Straży Miejskiej i Urzędu Celnego: auto jest przygotowywane do przeglądu i rejestracji. OC ma opłacone w PZU”. Karteczki z taką informacją zatknięte są za szybą wielu samochodów stojących na sklepowym parkingu. Ich liczba się zmienia. Czasami zaparkowanych jest tu kilkanaście aut, a czasami – tak jak wczoraj – tylko siedem.

Na parkingu dla klientów sklepu „Stokrotka” przy ul. 26 Kwietnia (róg ul. Derdowskiego) od kilku miesięcy część miejsc zajmują samochody, których właściciele wykorzystują teren wokół sklepu jak swoją własność. Liczba aut i zatknięte za szybę informacje mogą świadczyć, że pojazdy należą do kogoś, kto zajmuje się handlem używanymi samochodami. Treść informacji sugeruje też, że osoba ta ma już doświadczenie w kontaktach z policją. Najwyraźniej przetrzymywanie samochodów na darmowym parkingu właścicielowi pojazdów musi się opłacać. To bardzo wygodne. Ale tylko dla niego. Klienci sklepu są niezadowoleni, bo duża część miejsc postojowych bez przerwy jest zajęta (również w nocy). Na placu brakuje miejsc, szczególnie przed świętami i w weekendy. – To dla nas duży problem – przyznaje Monika Targowska, kierowniczka „Stokrotki” przy ul.26 Kwietnia. – Zwróciliśmy się już do straży miejskiej w tej sprawie. Mam nadzieję, że strażnicy pomogą nam w zaprowadzeniu porządku.

Okazuje się, że z właścicielem większości pozostawionych na parkingu aut straż miejska wojuje już od jakiegoś czasu – wcześniej stawiał je przy ul.Derdowskiego. Wczoraj jeden z pojazdów został wywieziony na miejski parking. Dwa następne (jeśli nie znikną w ciągu najbliższych dni) również zostaną usunięte; wszystko oczywiście na koszt właściciela. – Zakwalifikowaliśmy je jako pojazdy nieużywane – tłumaczy Joanna Wojtach, rzeczniczka prasowa szczecińskiej straży miejskiej.Jest więc nadzieja, że wraki – pomimo zapobiegliwości ich właścicieli – szybko z parkingu znikną, dzięki czemu klienci nie będą mieć kłopotów z parkowaniem.

Źródło: Kurier Szczeciński, str.26, z dn.20.03.2014r.