Piszą o nas

Straż ujawnia, gdzie planuje kontrole parkujących autStraż ujawnia, gdzie planuje kontrole parkujących aut

To już trzeci tydzień wzmożonych kontroli straży miejskiej w Szczecinie. Strażnicy patrolują ulice miasta i zakładają blokady na koła samochodów nieprawidłowo zaparkowanych. Akcja straży miejskiej to efekt licznych zgłoszeń od mieszkańców, rad osiedli, instytucji dotyczących nieprawidłowego parkowania.

Straż miejska zaplanowała więc kontrole na wskazanych przez mieszkańców ulicach. Na swojej stronie internetowej przedstawiła nawet cały harmonogram.

W tym tygodniu czekają nas kontrole przy ulicach w Szczecinie:

Słowackiego-Wyzwolenia- Krasińskiego,
Gryfińskiej, d Goleniowskiej,
Emilii Gierczak,
Ku Słońcu,
Ściegiennego,
na placu Kościuszki-Piastów,
placu Witosa,
Kolumba,
Podgórnej-Rybackiej.

Strażnicy mówią, że stale będą obecni na alei Piastów, jest to związane z nową organizacją ruchu związaną z przebudową torowiska.

Od początku stycznia 2014 roku strażnicy miejscy w związku z nieprawidłowym parkowaniem podjęli 311 czynności, które zakończyły się nałożeniem 59 blokad na koła nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, odholowaniem 8 pojazdów, nałożeniem 32 mandatów karnych na kwotę 4,1 tys. zł, nałożeniem 46 pouczeń, wystawieniem 233 kart informacyjnych, na podstawie których kierowcy, których nie zastano na miejscu popełnionego wykroczenia będą wzywani do stawienia się do straży miejskiej w celu dokończenia prowadzonych czynności.

Dane na dzień 27.01.2014r.

-1556 interwencji, 314 mandatów karnych, 310 pouczeń, ponad 400 kart informacyjnych +foto, 9 wniosków o ukaranie skierowanych do sądu, 397 założonych blokad na koła pojazdów, 47 wydanych dyspozycji do odholowania pojazdu. (Przyp.rzecznik SM Szczecin)

Nie oznacza to jednak, że mundurowi nie będą odbierać zgłoszeń. - Wszystkie inne, pilne (nie ujęte w harmonogramie) zdarzenia z zakresu nieprawidłowego parkowania wykonywane są w trybie interwencyjnym – twierdzi rzecznik straży miejskiej.

Źródło: Głos Szczeciński, str.5, z dn.27.01.2014r.