Działania Strażników Osiedlowych

Spłonęły pojemniki na surowce wtórneSpłonęły pojemniki na surowce wtórne

Czwartkowe popołudnie było wyjątkowo upalne. Ale czy to wysoka temperatura spowodowała, że zapaliły się pojemniki na odpady selektywne? Czy była to jednak ingerencja człowieka?

Strażnicy miejscy z Oddziału Prawobrzeże patrolowali rejon osiedla Majowego. Ich uwagę zwrócił dym nad garażami przy ulicy Wierzyńskiego. Podjechali na miejsce a tam już była Straż Pożarna. Okazało się ,że palą się pojemniki na surowce wtórne stojące na tyłach garażowiska.  Strażnicy zabezpieczali rejon działań strażaków podczas akcji gaśniczej. Niestety, pojemniki spłonęły doszczętnie. Można przypuszczać, że było to celowe podpalenie lub nieumyślne spowodowane zaprószeniem ognia, np. przez niedogaszony papieros. Z dymem poszły 3 kontenery, zmarnowane pieniądze i kolejny wydatek z podatków mieszkańców.

Po zakończonych działaniach strażnicy przekazali informację o zniszczeniach i potrzebie uprzątnięcia spalonych pojemników przez alert miejski. W dniu dzisiejszym zostanie przeprowadzona przez nich  kontrola, czy pobojowisko po pożarze zostało usunięte. MPO  ma dostawić nowe pojemniki.