Działania Strażników Osiedlowych

Uporządkowany skwer Wallenberga- strażnicy miejscy w akcjiUporządkowany skwer Wallenberga- strażnicy miejscy w akcji

Skwer Wallenberga od dłuższego czasu upodobali sobie amatorzy handlowania „na dziko”. To reprezentacyjne miejsce z pierwotnie wyznaczoną funkcją rekreacyjną z zadziwiającym uporem nielegalnie handlujący zamieniali w plac targowy. Kontrole i interwencje strażników miejskich, wysokie mandaty nie odstraszały handlujących. Książki, wkładki do butów, używana odzież, zakurzone bibeloty, warzywa i kwiaty , sztuczna biżuteria, „oryginalne perfumy” po 10 złotych. Czegóż tam nie było!

Nie dość ,że handel odbywał się w miejscu do tego niewyznaczonym, to po każdym dniu pozostawały sterty odpadów składowanych przy śmietnikach czy wręcz porzucanych w zieleni okalającej skwer. Kilka dni temu pozostawiony przez handlarzy bałagan ( natychmiast uprzątnięty przez służby miejskie, oczywiście na koszt miasta) sprawił ,że cierpliwość strażników miejskich definitywnie się skończyła.

Od tygodnia codziennie funkcjonariusze jadą z wizytacją na skwer Wallenberga i nie dopuszczają do rozkładania kramów na kładce. Konsekwentne działania doprowadziły do tego ,że to miejsce wreszcie spełnia założoną z definicji funkcję wypoczynkową i rekreacyjną, działania będą prowadzone przez najbliższe miesiące.