Działania Strażników Osiedlowych

Za jesienne "porządki" na działce - mandaty od strażników miejskichZa jesienne "porządki" na działce - mandaty od strażników miejskich

Słoneczny , wrześniowy dzień to bardzo dobry czas na robienie porządków na działce, ale na pewno nie w taki sposób, jak to zrobili dwaj mężczyźni w prawobrzeżnej części miasta.

Zgłoszenie o snującym się dymie w okolicach ulicy Rymarskiej tym razem strażnicy miejscy otrzymali od policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy w tym rejonie prowadzili kontrole drogowe. Po nitce do kłębka, a raczej po smudze dymu strażnicy trafili na działkę w szczerym ( jeszcze ) polu, gdzie w najlepsze, w pełnym skupieniu dwaj panowie robili „porządki” . Spalali odpady , powstałe najprawdopodobniej podczas porządkowania pobliskiej działki, jak się później okazało przeznaczonej pod zabudowę.

Ślady wskazywały ,że na nieużytku składowane są odpady budowlane, m.in. resztki betonu , gabaryty. Sprawcy palenia tych odpadów zgodnie twierdzili, że nic nie wiedzą o ewentualnym zleceniodawcy. Na miejsce strażnicy miejscy wezwali straż pożarną, bo rozmiar palącego się wysypiska przekraczał możliwość jego samodzielnego ugaszenia. Za tą „ solidarność” i zmowę milczenia a przede wszystkim za termiczne przekształcanie odpadów obaj panowie zostali ukarani mandatami najwyższej wysokości. O sprawie został też powiadomiony Inspektor Nadzoru Budowlanego, bowiem działka jest nieoznakowana w sposób prawidłowy, brak tablicy informacyjnej z treścią dotyczącej wykonawcy i kierownictwa budowy. Strażnicy ustalili właściciela działki i nakazali mu usunąć pogorzelisko, związek z palącymi śmieci na działce niestety nie jest możliwy do udowodnienia.

Spalanie 1.jpegspalanie 5.jpeg