Działania Strażników Osiedlowych

Zniszczył trawnik, murek i spowodował kolizjęZniszczył trawnik, murek i spowodował kolizję

Zgłoszenie od dyżurnego Straży Miejskiej Oddział Prawobrzeże po interwencji strażników miało niecodzienny finał…

To miała być rutynowa kontrola na podstawie zgłoszenia od mieszkańca, jakie wpłynęło do dyżurnego Oddziału Prawobrzeże. Wczoraj około godziny 10.00 wpłynęło zawiadomienie o niszczeniu zieleni na jednej z ulic osiedla Bukowe. Po dojeździe pod wskazany adres strażnicy ujawnili pojazd zaparkowany- jak gdyby nigdy nic-na osiedlowym trawniku. Po ustaleniu właściciela w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców okazało się, iż zamieszkuje on właśnie na tej ulicy, parkując dosłownie prawie pod swoimi oknami. Funkcjonariusze zatem udali się pod ustalony adres: zastali tam właściciela pojazdu, podali mu powód swojej wizyty z podstawą prawną ujawnionego wykroczenia. Mężczyzna przyznał ,że to on zaparkował w taki sposób na osiedlowym zieleńcu, jednak nie przyjął do wiadomości o złamaniu tym samym przepisów prawa, tj.art.144 Kodeksu Wykroczeń o niszczeniu zieleni.

Dalszy przebieg interwencji spowodował, iż sprawca wykroczenia stawał się napastliwy i arogancki, nie stosował się do poleceń wydawanych przez strażników miejskich i nie chciał okazać dowodu tożsamości podczas próby legitymowania. W związku z popełnieniem kolejnego czynu zabronionego, tj .na podstawie art.65§2: wbrew obowiązkowi nie udzielił właściwemu organowi(…)upoważnionemu z mocy ustawy do legitymowania (…) dokumentów na miejsce wezwano patrol Policji. Podczas oczekiwania na policjantów sprawca wsiadł do swojego pojazdu taranując strażnika. Uciekając z miejsca zdarzenia uszkodził osiedlowy murek oraz zaparkowany w pobliżu inny pojazd. I to był koniec wyczynów krewkiego kierowcy.

Bilans:

Mandat za zniszczenie zieleni, drugi za odmowę okazania dokumentów. Kolejne : za spowodowanie kolizji, sprawę prowadzi przybyła na miejsce Policja.