Działania profilaktyczne

Festyny na zakończenie wakacji-strażniczki szkolne dzieciomFestyny na zakończenie wakacji-strażniczki szkolne dzieciom

Sobota 4 września była bardzo atrakcyjnym dniem dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, jak i dla „profilaktyczek” ze Straży Miejskiej. Mnóstwo imprez plenerowych, festynów i przepiękna pogoda, czyli idealne warunki do miłego i pożytecznego spędzania wolnego czasu.

 Strażniczki miejskie z Referatu Profilaktyki także włączyły się ze swoimi programami edukacyjnymi w dwa wydarzenia zorganizowane z jednej strony przez społeczność osiedlową, z drugiej przez Aeroklub Szczeciński i radę Osiedla Dąbie Fly Day.

Stowarzyszenie Mieszkańców osiedla Perseusza w ramach spotkań integracyjnych zaprosiło strażniczki na swoje lokalne święto „Zakończenie wakacji”. W rodzinnej atmosferze strażniczki bawiły się z dzieciakami z osiedla, realizując program „ Dzieci bezpieczne ze Strażą Miejską”. Pomocą dydaktyczną jest gra interaktywna z zadań i roli strażników miejskich i bezpieczeństwa na drodze do szkoły.

Kolejne spotkanie z mieszkańcami miało miejsce na terenie Aeroklubu Szczecińskiego. Aeroklub Szczeciński, jeden z pierwszych aeroklubów powstałych po wojnie, świętował swoje 75 urodziny. Na gości czekało mnóstwo atrakcji związanych z lotnictwem. W ramach drzwi otwartych, każdy mógł wejść na teren aeroklubu, który zwykle nie jest dostępny dla osób z zewnątrz.Dla najmłodszych dostępna była strefa dziecięca, w niej strażniczki szkolne przedstawiały za pomocą plansz zasady związane z bezpieczną drogą do szkoły.

FLYDAY1.jpeg