Działania profilaktyczne

Przedszkolaki, Gryfuś i krokusowy numer alarmowy Straży MiejskiejPrzedszkolaki, Gryfuś i krokusowy numer alarmowy Straży Miejskiej

Pierwszy dzień wiosny w szczecińskiej Straży Miejskiej rozpoczął się od wizyty przedszkolaków z zaprzyjaźnionej placówki z ulicy Romera.

Strażnicy miejscy zaprosili najmłodszych mieszkańców naszego miasta, na co dzień uczęszczających do Przedszkola Publicznego numer 75, na obejrzenie wspólnego dzieła powstałego w ramach Krokusowej Rewolucji.

Pod koniec listopada ubiegłego roku dzieci z przedszkola wraz ze strażnikami wykonały napis na trawniku pod komendą : 986, czyli alarmowy telefon do Straży Miejskiej. Ciekawostką jest to ,że napis można czytać z dwóch stron! Razem z ekipą przedszkolną i strażnikami krokusy sadził "Gryfuś", który wywołał wiele radości wśród dzieci.

Teraz w pierwszy dzień wiosny przyszedł czas na obejrzenie efektów wspólnej pracy. Dzieciom bardzo podobał się żółty, krokusowy numer telefonu. Zadowolone z wykonanego zadania zapowiedziały się z kolejną wizytą. Chcą posadzić kolejne krokusy układające się w nazwę naszej jednostki: SM…

Na koniec tej miłej wizyty strażniczki szkolne z Referatu Profilaktyki zaprosiły dzieci na poczęstunek, wspólne zdjęcie i omówiły plan prelekcji na najbliższe tygodnie.