Działania profilaktyczne

Żegnaj szkoło-witaj lato! Straż Miejska przypomina o bezpieczeństwie w czasie wakacjiŻegnaj szkoło-witaj lato! Straż Miejska przypomina o bezpieczeństwie w czasie wakacji

Zanim Strażniczki szkolne z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej Szczecin pójdą na wakacje ze swoimi podopiecznymi ze szczecińskich szkół i przedszkoli, wyposażą je w najprzydatniejsze informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku….

W dniach 19 - 20 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie odbył się apel podsumowujący rok szkolny. W związku ze zbliżającą się przerwą w nauce Strażniczki z Referatu Profilaktyki przypomniały uczniom o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji. Na ten utęskniony czas wolny od nauki uczniowie czekali z niecierpliwością. Aby nic nie zakłóciło tego beztroskiego odpoczynku od zajęć szkolnych Strażniczki Miejskie przez dwa dni uczyły najmłodszych uczniów jak bezpiecznie spędzać wakacje. Profilaktyka wakacyjna to nie tylko spakowanie do walizki ręcznika, klapek i kremu z filtrem do opalania. Ważne jest to, aby przestrzegać wielu zasad zarówno nad wodą, w górach, podróży, w kontaktach z nieznajomymi. Wszystkie najważniejsze ”Złote zasady” zostały obrazowo przedstawione uczniom ze szkoły podstawowej z klas 0-6. Ważnym i niestety ciągle aktualnym problemem są dopalacze. Na prośbę dyrekcji i kadry pedagogicznej strażniczki szkolne omówiły skutki zażywania tych niebezpiecznych substancji.

Na zakończenie panie z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej złożyły na ręce Pani pedagog podziękowania za wspólne działania w roku szkolnym 2017/2018 na rzecz dzieci i młodzieży. W spotkaniu wzięło w sumie udział 1020 dzieci.