PROFILAKTYKA

Działania profilaktyczneDziałania profilaktyczne

8.jpg
Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 13 w Szczecinie
2018-06-04
30.05.2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 13 przy ul. Bałtyckiej w Szczecinie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Jedną z atrakcji było mobilne miasteczko ruchu drogowego przywiezione przez Straż Miejską. Uczniowie zapoznali się z zasadami panującymi na przejściu dla pieszych. Zainteresowani mogli w bezpieczny i kontrolowany sposób poćwiczyć przechodzenie przez jezdnię. Na zakończenie, każde dziecko otrzymało pieczątkę na rączkę z emblematem "przejścia dla pieszych" oraz trochę słodkości.
3.jpg
Odpustowy Rodzinny Festyn Parafialny
2018-05-24
12 maja w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Bronisława BM w Szczecinie odbył się Odpustowy Rodzinny Festyn Parafialny. Jednym z zaproszonych gości była Straż Miejska, która rozdawała dzieciom różne cuda wyczarowane z balonów tzw. modelinek. Najmłodsi mogli również wsiąść do radiowozu i zrobić sobie zdjęcie.
21.jpg
ROZUMIEMY ZWIERZĘTA
2018-04-25
19 kwietnia Strażniczki Miejskie odwiedziły dzieci z grupy "0" ze Szkoły Podstawowej Nr 33. Tematem spotkania było uświadomienie najmłodszym zagrożeń jakie mogą na nich czyhać podczas kontaktu z nieznajomym psem. Uwrażliwienie, iż pies przywiązany przed sklepem może być niebezpieczny i nie wolno go głaskać, ani drażnić. Jako wprowadzenie dzieci ułożyły puzzle z wizerunkiem psa. W czasie prelekcji Strażniczki pokazały jak wykorzystać plecak czyniąc z niego tarczę ochronną, oraz jak poprawnie wykonać żółwika. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkową pieczątkę na rękę oraz malowankę.
16.jpg
ŚNIADANIE WIELKANOCNE 2018 DLA OSÓB BEZDOMNYCH ORAZ SAMOTNYCH
2018-03-30
Jak co roku i tym razem w Niedzielę Palmową Dom Kultury Słowianin zorganizował Śniadanie Wielkanocne dla osób bezdomnych oraz samotnych. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Nr 3 przy ul. Sowińskiego 31B. Udział we wspólnym świętowaniu wzięło ponad 400 osób. Tradycyjnie do przedsięwzięcia włączyli się Strażnicy Miejscy z Referatu Profilaktyki. Dzień prędzej przygotowywali paczki dla potrzebujących, natomiast w dniu śniadania pomagali w obsłudze.
4.jpg
Bezpieczny w domu
2018-03-20
W dniu 7 marca Strażniczki Miejskie wraz z Kaczorkiem Daffi odwiedziły dzieci z Przedszkola Montessori Bona Ventura. Funkcjonariuszki przedstawiły najmłodszym jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie podczas przebywania w domu. Krótko omówiono jakiego typu zachowań należy unikać, aby nie spowodować wypadku inie narazić siebie i innych. Nie bawić się prądem, kuchenką gazową, nie bawić się lekarstwami, nie brać do buzi żadnych pastylek leżących swobodnie na stole czy podłodze oraz nie wychylać się przez okno. Na koniec każe z dzieci dostało od Kaczorka Daffi pieczątkę na rączkę.
2.jpg
Nie zapomnij o odblasku
2018-03-08
W dniu 23 lutego w godzinach porannych Straż Miejska wraz z Policją i Żandarmerią rozdawała przed szkołami odblaski. Funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo uczniów w rejonie ul. Kablowej oraz Szkoły Podstawowej Nr 13 w Wielgowie.
link_nyKEgIIVL5HCpiWgs6jnFGhxRNvAFjPS,w1200h627.jpg
Papieros - niepozorny zabójca.
2018-03-01
W dniach 13 - 22.02.2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 funkcjonariuszki Straży Miejskiej przeprowadziły zajęcia dotyczące szkodliwości palenia papierosów. Udział w spotkaniu wzięli uczniowie klas VI i VII. Celem prelekcji było zaznajomienie młodzieży z przyczynami oraz skutkami uzależnienia od tytoniu. Strażniczki wyświetlając film "Niepozorny zabójca" przedstawiły skład chemiczny papierosów oraz zagrożenia jakie niesie za sobą nałóg palenia. Uświadomiono młodym słuchaczom, iż papierosy to nie tylko rak płuc ale również choroby układu krążenia oraz skóry.
3.jpg
Tydzień Bezpiecznego Internetu
2018-02-12
W ramach "Tygodnia Bezpiecznego Internetu" w Szkole Podstawowej Nr 7 odbył się cykl spotkań dotyczący bezpieczeństwa w sieci. Prelegentkami były Strażniczki Miejskie z Referatu Profilaktyki. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, jakie zagrożenia czyhają w wirtualnym świeci. A także o niebezpieczeństwach ukrytych w instalowanych aplikacjach tj. Messenger, Snapchat, Instagram oraz Musical.ly. Aplikacje te umożliwiają śledzenie lokalizacji użytkownika, zidentyfikowanie jego tożsamości, ponadto uzyskują dostęp do listy kontaktów lub książki adresowej.
IMG_20180130_125000.jpg
Nowa maskotka Referatu Profilaktyki
2018-02-02
Z początkiem nowego roku do Referatu Profilaktyki dołączył nowy pracownik. Jest nim Strażnik Dafi, który po przejściu odpowiedniego szkolenie będzie odwiedzał szczecińskie przedszkolaki. Jego zadaniem jest zaznajomienie najmłodszych podopiecznych z zawodem Strażnika Miejskiego. Opowiada on dzieciom o zadaniach oraz oprzyrządowaniu Strażnika. Mamy nadzieję, że sympatyczny kaczorek spodoba się maluchom .
IMG_20180114_144737.jpg
26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
2018-01-30
14.01.2018 r. Na terenie Łasztownii odbył się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku do akcji przyłączyła się również Straż Miejska. Strażnicy zabezpieczali bieg „Policz się z cukrzycą” oraz prezentowali sprzęt służbowy w miasteczku ratowniczym. Przez cały czas Strażnikom towarzyszyła maskotka GRYFUŚ, z którą można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.